Životní cíl

3. srpna 2015 v 12:24 | Vev
Představte si svět, ve kterém namyšlená omladina fláká školy, chlastá, hulí..no pomalu fetuje.. Jsou mladí, rozpičouření, drzí a nezvladatelní. Krádeže, výtržnosti, hulvátství, nezávazný sex a lži. Rodiče nemají nebo to s nimi vzdali a nebo to nevědí, protože doma mají pilnou dceru (která má ve třinácti víc zkušeností než pracovnice vyhlášeného night klubu) a milého rozmazleného syna (co nemá problém zajít si do mamčiné peněženky, když mu zrovna došla cíga - totiž když ve škole půjdou do kina ).. A teď si uvědomte, že je to svět, ve kterém žijem.


V tom lepším případě je v osmnácti vykopou z domu, v tom druhém je na stará kolena živí spolu s jejich deseti dětma a koukaj, jak se jim dětičky vypracovali k popelníku a k záchodové míse.Tohle už je ovšem pouze chybou špatné výchovy..

Mě teď zajímá ten první případ, rodiče je vykopli, ale co teď? Pokud budou takhle pokračovat stanou se z nich prvotřídní alkoholici, squateři, co by za gram prodali vlastní dítě a nebo holky z E55 (sice budou mít, co do huby, ale tahat pysky za sebou??...no když je to láká...).. Na druhou stránku třeba si to uvědomí, ono se říká, že terapie šokem je sice drastická, ale pomáhá. Začnou chodit do práce, vydělají si na jídlo, na bydlení a stejně nebudou spokojeni.. Proč? Protože si uvědomili, co zameškali, protože přijdou na to, že bez školy jsou nahraní, protože i oni kdysi měli sen, kterej jim flámování oddálilo. Chtěli být herci, astronauty, zpěváky, spisovately, moderátory.. Někteří chtěli být slavní, jiní bohatí a ti další pouze šťastní. A to nás všechny spojuje. SNY.

Máme je. Sníme o nich. A potichu doufáme, že se jednou splní.

Proč jsem začla těma mladejma vykukama dnešní doby? Protože děti jsou naše budoucnost. A tyhle jsou dost riziková skupina, ale každý má právo na druhou šanci a když se jí chytí, nemáme právo je víc kritizovat, protože v tu chvíli je jedno
jestli propili v minulosti deset hospod, ojeli půlku zeměkoule nebo posprejovali veřejný majetek, protože to je změnilo, to je zformovalo v ty lidi, kterými jsou dnes (důkaz, že šoková terapie dokáže nemožné).

Potom už je jedno, kdo jsme, kde jsme a v jakých podmínkách se zrovna nacházíme. Záleží pouze na tom, abychom si každý den řekli, že sny můžou být skutečné. Velmi hyperbolicky řečeno, když chceš být zpěvák, stačí umět zpívat.

Den co den přemýšlím, proč každý talentovaný člověk, kterého znám, pověsil své nadání na hřebík a šel dělat mizernou práci za podprůměrný plat, aby si vydělal na nájem.

Já jsem se to rozhodla změnit, protože i já mám sen - můj sen a největší životní cíl je dělat lidi kolem mě šťastnými. Prostě jim splnit sny. To je důvod, proč se zajímám o talenty lidí, protože lidské nadání je to s čím se rodíme a velmi často je to i důvod naší existence. Život máme jen jeden, takže když ne teď tak kdy? ..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama