Jeden den v cizím těle, aneb cesta za pochopením ženské logiky

3. srpna 2015 v 11:43 | Vev |  téma týdne
Článek k TT "Jeden den v cizím těle" - psaný 4/6/2015


Dlouho jsem přemýšlela, co napsat k tématu týdne. První věc, která mě k tématu napadla bylo video, které jsem nedávno viděla, vědci vytvořili přístroj na ''vtělení se do těla opačného pohlaví'', byli to takové brýle, co využívali technologii obrazové projekce, stejná se používá v takových těch helmách, co nevím jak se jmenují (popravdě spíš - věděla jsem to, ale už si nevzpomínám. Data mé paměti mají omezenou trvanlivostNerozhodný) Pokud vám to pomůže v The Sims tu hru majíSmějící se, ale to je fuk. Prostě šlo o projekci, kde díky předem domluvenému synchronizovanému pohybu, který přidával na důvěryhodnosti, pomocí minikamer a zrcadla, měl člověk možnost vyzkoušet si jaké to je mít tělo opačného pohlaví. Každopádně byla to pouhá iluze.
Další myšlenkou, co mi vlítla do hlavy, byla představa ulehčení vnímání naší situace svému okolí. Každý z nás někdy použil fráze jako 'být na mém místě' nebo 'kdybys tak byl v mojí kuži'. Co kdybychom měli možnost, nechat vejít svého nevěrného druha do našeho těla, aby věděl, jak moc jeho zrada bolí, nechat exekutora vyzkoušet si na jeden den bídný život vystresovaného dlužníka, nešikovnému řezníkovi spíše než doktorovi dopřát vejít do těla pacienta, aby cítil, jak neskutečně operaci zvrtal a v neposlední řadě dopřát tatínkům záměnu s jejich rodící ženou, aby poznali, že jejich rýma naní opravdu nejbolestivější věc na světě a zárověň, aby si vyzkoušeli jak krásný pocit to je, 'vytlačit' na svět nový život.
Teď se mi vybavil film s úžasným hercem Melem Gibsonem , stará komediální slaďárna Po čem ženy touží. Pamatujete jak si coby laškovný Nick Marchall vyzkoušel vcítit se do žen, zjistit jejich trápení a pochopit jejich logiku? Myslím že tohle svým způsobem znamená být v cizím těle. Já osobně ,a myslím, že v tom nebudu sama, bych si v tomhle ohledu nejradši zaměnila tělo s miláčkem, tak aby to třeba vycházelo na nejsilnější menstruační den. Ráno bych chodila kolem postele, kde se bude svíjet v křečích a střídat pocity horka a chladu. S radostí bych mu na jeho stěžování odpovídala 'simulante, to přece nemůže bolet, hérečko' a poté bych jen dodala 'ještěže my chlapi tohle řešit nemusíme'. A jeho střídající se nálady bych podrážděně odbíjela větou 'ježiši, co ti zase je?'. Nebo bych mu dopřála pochopit moje uvažování, vyzkoušet si ženskou logiku, pochopit tu žárlivost, které pramení z citů, co k němu mám. Nejedna žena mi dá zapravdu, když řeknu, že ženská žárlivost je poněkud impulzivnější než ta mužská.
A co se opačného případu týče, úplně jsem si vybavila, jak jsem kdysi diskutovala se ségrou,jak to mají chlapi v životě jednodušší až jsme došli k tomu, že by si chtěla vyzkoušet být aspoň na chvíli muž. Zajímalo ji jaké to je mít po ránu hučáka, jestli vášnivé zasunutí a veselé výstřiky jsou vážně tak super a že kdyby se jí to splnilo tak ho bude všem ukazovat. Dodnes si pamatuju, že mě rozsekala větou 'Já bych ho strčila do každé dírky, aji klíčovou bych projela, však on se vměstná' :D .. (Nic neříkejte, vím, že jsme perverzní rodinaRozpačitýSmějící se)

Závěrem už jen snad vždy předtím než budeš chtít něco udělat, vciť se do kůže druhého, pokud to bolí a ubližuje tobě, nejspíš to přitíží i jemu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama